עצי נוי בישראל | ניסים פינס

עצי נוי בישראל ~ ניסים פינס

עצי נוי בישראל

ספר מקצועי מאת ניסים פינס הכולל מידע מקצועי על-300 מיני עצים.
בספר לכל עץ מוקדש עמוד שלם ובו תמונה אחת גדולה של העץ בכל תפארתו (לפחות שליש מהעמוד), ועוד 4-6 תמונות קטנות של אברי הצמח השונים בהם עלה/עלווה, פרח/ פריחה, פרי, תקריב של הגזע. לכל צמח פרט לנתונים הבוטנים שלו. בכל עמוד שם בעברית בלטינית שמות נרדפים באנגלים כינויים ושמות עממיים משפחה וכו’. בסוף הספר יש טבלאות בחירה ומיון של העצים על פי עשרות קריטריונים כגון: צבע פריחה, מועד פריחה, עצי מאכל, עצים על פי קצב הצמיחה, שורשים אגרסיביים, עוד ועוד.

"ספר עצי הנוי הוא קטלוג מקצועי מהודר, המשלב מידע מקצועי רב על כ-300 עצים המתאימים לגינון בישראל, כולל תמונות איכותיות רבות. רשימות העצים לפי שימושים שונים, המופיעות בסופו של הספר, מאפשרות לבחור את העץ המתאים למקום המתאים. ספר זה מעשיר את ענף הגינון בכלי עבודה נאה, מקצועי ואיכותי."
*ישראל גלון, מנהל תחום פרחים וצמחי נוי, שה”מ, משרד החקלאות.

על המחבר:
ניסים פינס נולד בקרית-טבעון וגדל בבית שאן. הוא בוגר בית הספר החקלאי מקווה ישראל, שם התמחה בשתלנות צמחי נוי ופרחים והיה מאחרוני תלמידיו של דוד זינדברג ז”ל. פינס הוא מוסמך של האוניברסיטה העברית בירושלים, עם התמחות בגידול פרחים, יערנות וצמחי נוי. עם סיום לימודיו לתואר ראשון התחיל לעבוד במשרד החקלאות, בשירות ההדרכה והמקצוע, והופקד על ההדרכה בגננות נוי בעמק הירדן, עמק בית שאן ובקעת הירדן וכן על פיתוח ענף הפרחים במחוז. ב-1989 מונה למרכז מקצוע ראשי ארצי באגף הפרחים וצמחי נוי, תפקיד שאותו מילא במשך כ-20 שנה.
הספר הוא עבודה המרכזת עשרות שנים של ניסיון וכארבע שנות כתיבה, צילום ועריכה.


 

מחיר הספר: 175.ש”ח, כולל משלוח בדואר רשום.
ניתן לקבל באמצעות דואר שליחים בהתאם למצוין בטופס ההזמנה.


 


ארגון לגננות ונוף בישראל.
יהודה הנשיא 90, ת.ד. 6195, הרצליה |
טלפון: 09-7887800 | פקס: 09-7887804 | דוא"ל:  info@gardening.org.il