עצי נוי בישראל | ניסים פינס

גינון תרבות ונוף

גינון תרבות ונוף

ספר אישי, שהוא מעין פרקי מסע של מתכנן גנים וגנן, בעז דרומי.
בספר דוגמאות של מגוון האפשרויות של שימוש באבן בגן, שימוש בצמחייה ליצירת נוף ואווירה, הנחיות לביצוע, הצללה, גדר חיה, גינה אקולוגית ושימוש בתאורת גן ליצירת גינת לילה.  הספר הוא מעין פרקי מסע של מתכנן גנים וגנן, אשר במשך שלושה עשורים עוסק בגן מן היסוד, משלב התכנון, הכנת תשתית מסד הגן, שילוב סלעים, צמחיית נוף ואווירה. מי שמהלך בין דפי הספר יוכל לקבל תמונה רחבה ועשירה יותר על המושג גן הנוי ומכלול אפשרויות של קשת היצירה הרחבה שבו.


רקע לכתיבת הספר

ארץ ישראל, הבמה שעליה אני עובד וממנה אני שואב את התובנות שלי, משתרעת מהרי חברון אל עמק יזרעאל והרי הגליל התחתון. בישובים רבים במחוזות אלו הקמתי גנים ציבוריים ופרטיים. לעתים בתפקיד מתכנן בלבד, לעתים כמתכנן ומבצע. תוך כדי עבודתי אני מרים ראשי אל הנופים הנשקפים לעיני ושואב מהם השראה, כיוון והיגיון למעשה הגן שלי.
ארץ ישראל היא מזרח ים תיכון גיאוגרפי, ובסיס תרבותה במאות השנים האחרונות (האימפריה העות'מאנית) הוא מזרח מוסלמי-אתני. נקודות מוצא אלו מגדירות ודוחקות את המושג "גינון נוי" למדרגה מאוד בסיסית וראשונית, שכמעט ואין בו צורך בהיבט של המסגרת המשפחתית הקדומה. האדמה הפרטית, הקרובה, סביב הבית הערבי שימשה לעצי תועלת כגון, זית, לימון, שקד, ברוש, צפצפה, רימון, תאנה, גפן, תמר וכד'. פרי העץ שימש למוצרי המזון, עצתו לבניין, ריהוט וכלים. הצד האסתטי לא היה קיים אלא במובן של יפי נוף הארץ; בית אבן (בהר) או חומר (בעמק) המוקף עצים רבי-צמרת והאדם שוכן בו.


מחיר הספר: 160.ש”ח, כולל משלוח בדואר רשום.
ניתן לקבל באמצעות דואר שליחים בהתאם למצוין בטופס ההזמנה.


 


ארגון לגננות ונוף בישראל.
יהודה הנשיא 90, ת.ד. 6195, הרצליה |
טלפון: 09-7887800 | פקס: 09-7887804 | דוא"ל:  info@gardening.org.il