מדריך לזיהוי עצים

נכתב ע"י ישראל גלון ויוסי בן שחר והוא מכיל מידע על 44 עצים נפוצים, הוא קל לשימוש הן בסיורים בעיר, ברחובות ובשדרות, והן בטיולים ברחבי הארץ.
המדריך מתמקד בחשיבותם הרבה של העצים לנוף, לאסתטיקה, לאקלים, לאיכות הסביבה ולמורשתו של עם. העצים הינם הייצור החי בעל הממדים הגדולים ביותר ומשך החיים הארוך ביותר, כמו-כן לעצים גם תרומה נכבדה לנוף הארץ, הם זכר לעבר, סמל ההווה ותקווה לעתיד.  טיפול נכון בעצים משפר את איכות חיינו בעשרות מונים.
לעץ מופעים אסתטיים רבים; הוא מפחית את הטמפרטורה בסביבתו בקיץ בכ 4- מעלות; מסייע בקליטת פחמן דו-חמצני מהאטמוספרה ובכך מקטין את אפקט החממה ואת התחממות כדור הארץ; הוא מעלה את ערכם של נכסים הסמוכים אליו באחוזים רבים ועוד.
מדריך הכרת העצים "נולד" כחלק מתוכנית צוות בין-משרדי להגנת עצים, לחינוך לאהבה ולכבוד לארצנו, והוא מיועד לציבור הרחב – למשפחות, לילדים, לנוער, וגם לעוסקים בתחום. באמצעות המדריך ניתן לזהות במהירות ובקלות את עצי הבר והנוי הנפוצים והחשובים בישראל, בכל עמוד מופיעה "תעודת זהות" המלמדת על מאפייניו של העץ: ממדיו, צורת הצמרת, צורת העלה, מצב העלווה, מופע כללי, פריחה, פרי ואזורי הארץ העיקריים שבהם הוא גדל.

קריאה ושימוש מהנה!

ישראל גלון וחגי שניר
פקידי היערות, משרד החקלאות ופיתוח הכפר